godlonowe headerlog  ZSTiO5 iso n

pozyczki

14 stycznia 2015 r. miesięcznik Perspektywy ogłosił bardzo prestiżowy ranking szkół ponadgimnazjalnych wskazując najlepsze licea i technika w Polsce oraz podając zestawienie najlepiej zdanych egzaminów zawodowych. W tej kategorii technik elektronik przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących zdobył zaszczytne drugie miejsce w Polsce, wyprzedziło nas tylko Technikum Łączności z Krakowa.
Tak wysokie miejsce w rankingu to niewątpliwie wspólna zasługa uczniów i tych nauczycieli, którzy tą młodzież przygotowywali, angażując się i poświęcając swój wolny czas.
Poszczególne zawody jak i technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, oraz wyniki egzaminu zawodowego.
• Sukcesy w olimpiadach 20 %
• Matura z przedmiotów obowiązkowych 25 %
• Matura z przedmiotów dodatkowych 25 %
• Egzamin zawodowy 30 %
Według tych samych kryteriów oceniono całą szkołę i zajęliśmy chlubne 164 miejsce, co pozwala nam na zachowanie drugi rok z rzędu srebrnej tarczy Perspektyw.
Gratulujemy!

bip2