marszalek pod

THE SUPERINTENDENT
OF EDUCATION OF THE PODKARPACKIE VOIVODESHIP

pwste m
THE BRONISŁAW MARKIEWICZ STATE HIGHER SCHOOL OF TECHNOLOGY AND ECONOMICS IN JAROSŁAW

patronat honorowy ang

starostwo

THE PREFECT OF THE JAROSŁAW DISTRICT

burmistrz

THE MAYOR OF JAROSŁAW

THE MAIN AND HONORARY SPONSORS
  ndn hager  multiprojekt logo  Festo Logo grochowski
 XXXVI edycja Ogólnopolskiej Olimpiady
Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej dobiegła końca!!!

W dniach 21-22 marca 2013r. w Zespole Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu odbyły się olimpijskie zmagania, w których wzięło udział 279 uczestników: młodzież z wielu miast Polski, także przedstawiciele ze Słowacji (Presov) oraz Ukrainy (Lwów). Uczestnikom towarzyszyło około 90 opiekunów.
  Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej należy do najtrudniejszych zmagań. Młodzież rywalizowała w pięciu kategoriach tematycznych:
  • elektronika,
  • elektronika medyczna,
  • elektryka,
  • teleinformatyka,
  • mechatronika.
   Na początku uczestnicy zmierzyli się z częścią teoretyczną-rozwiązywali zadania testowe. Następny etap to zaprezentowanie swych umiejętności praktycznych. Po tych eliminacjach odbyła się ostatnia runda-część ustna, po której wyłoniono zwycięzców-finalistów i laureatów w każdej kategorii.
      Należy zaznaczyć, że w trzech kategoriach wyłoniono dwanaście osób (sześciu finalistów i sześciu laureatów), zaś w dwóch kategoriach 13 osób(siedmiu finalistów i sześciu laureatów).
    Laureaci otrzymali wspaniałe nagrody rzeczowe, ufundowane przez wielu sponsorów Olimpiady, a zwycięzca każdej kategorii cenną statuetkę Laur Banacha. Ponadto, ci najlepsi uzyskali certyfikaty uprawniające do studiowania na dowolnie wybranej uczelni technicznej w Polsce.
     Nad przebiegiem Olimpiady czuwali nie tylko organizatorzy, także członkowie Komitetu Głównego wraz z Przewodniczącym
dr inż. Bogusławem Wiśniewskim z Akademii Górniczo-Hutniczej
im. Stanisława Staszica w Krakowie. To właśnie ta wybitna uczelnia jest Organem Prowadzącym Olimpiady, a nam powierzyła organizację tegorocznej edycji.
   W pracach komisji konkursowych wzięli udział pracownicy naukowi uczelni: AGH w Krakowie, PWSTE w Jarosławiu oraz nauczyciele ZSTiO w Jarosławiu, nauczyciele z Wałbrzycha i Lublina.

W olimpijskich zmaganiach wzięli udział również reprezentanci naszej szkoły. Byli to:

• Tomasz Szul- kl. IV Te - kategoria elektroniczna,
  • Michał Piórkowski- kl. IV Tk – kategoria elektroniczna,
  • Paweł Nycz- kl. IV Te – kategoria elektronika medyczna,
  • Michał Bukowy- kl. IV Tk – kategoria elektronika medyczna,
  • Rafał Jakubiec- kl. IV Te – kategoria elektryczna,
  • Dawid Kasieczka- kl. II Te – kategoria elektryczna,
  • Sylwester Kruk- kl. IV Ti – kategoria teleinformatyczna,
  • Łukasz Pryjda- kl. I Ti – kategoria teleinformatyczna.
      Tomasz Szul po raz trzeci z rzędu sięgnął po olimpijski laur. Uzyskał tytuł laureata, zajmując drugie miejsce w swej kategorii.
    Tak prestiżowe wydarzenie spotkało się także z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony mediów. Zachęcamy wszystkich do obejrzenia relacji TV z przebiegu Olimpiady.
        Poniżej podajemy właściwe linki:
http://pod24.pl/ (na tym portalu informacyjnym zamieszczone są trzy relacje – z uroczystej inauguracji, z przebiegu drugiego dnia oraz zakończenia Olimpiady),

http://twojatv.info/xxxvi-edycja-ogolnopolskiej-olimpiady-wiedzy-elektrycznej-i-elektronicznej/ (zamieszczone są trzy relacje - część 1,część 2, finał).

Serdecznie gratulujmy, nie tylko zwycięzcom, także pozostałym uczestnikom, ponieważ nie ma przegranych. Udział w XXXVI edycji OOWEiE to zwycięstwo dla każdego.

THE SPONSORS
 bank spoldzielczy